Skomentuj sytuację Pana Knurowskiego AntySpam - ochrona antyspamowa

kliknij tutaj, żeby dodać wpis

23.02.2014 - 16:07 - Olbrzym

"Zajmuję się prawem od jakiegoś czasu i widzę, że te spisane zasady nie są wcale takie złe i że dużo gorsze jest ich niekonsekwentne i stronnicze stosowanie".
No właśnie!Zasady nie są wcale takie złe. Zły (czyli bezduszny) jest zatem urzędnik, który je niekonsekwentnie lub stronniczo stosuje!

23.02.2014 - 10:46 - Partyzant Obiektywizmu

Nie wskazuję błędu rozumowania dla samego krytykowania. Piszesz: "Nieprzestrzeganie prawa przez urzędników można śmiało nazwać ich bezdusznością", a tak wcale nie jest. Jest dokładnie odwrotnie. Oczywiście znaczenie słów można definiować jak się chce, ale po co definiować znaczenie odmienne od zródłosłowu i powszechnego rozumienia?
Kto by bardziej przestrzegał prawa? Bezduszna maszyna czy obdażony uczuciami człowiek? Bezduszny jest w poszechnym rozumieniu ten, kto bezwzględnie przestrzega zasad, a nie ten kto zasady nagina do własnych potrzeb.
Przesłanie Wojciechowskiego czy Tuska jest takie, że prawo jest złe, zbyt surowe, nieludzkie i to rzekomo człowiek z wysoko rozwiniętą etyką, kierujący się uczuciami wyższymi ma obowiązek to prawo wygładzić, czyli nie stosować surowego i nieludzkiego prawa w konkretnym wypadku, jeżeli wymaga tego sytuacja. To czysta demagogia. Rzekome nowe uprawnienia, które postuluje taka argumentacja prowadzą bezpośrednio do bezprawia, które mamy i do tego usuwają potrzebę naprawy złego prawa, skoro się go i tak nie stosuje! Zajmuję się prawem od jakiegoś czasu i widzę, że te spisane zasady nie są wcale takie złe i że dużo gorsze jest ich niekonsekwentne i stronnicze stosowanie. Często praktyka sądowa zmierza konsekwentnie do zaprzeczenia ustanowionemu prawu. Odwoływanie się do uczuć usprawiedliwia dodatkowo ten obecny stan.

22.02.2014 - 17:02 - Olbrzym

Przypieprzasz się, Olbrzymie, do znaczenia słów.Nieprzestrzeganie prawa przez urzędników można śmiało nazwać ich bezdusznością, na jedno wychodzi, niezależnie od tego, jak to nazwiemy.

22.02.2014 - 10:10 - Partyzant Obiektywizmu

...krzywda ze strony bezusznego państwa i popieprzonej, nieludzkiej i bezusznej biurokracji? Dokładnie jakbym słuchał argumentów jednego z najmądrzejszych populistów PiS, byłego sędziego Wojciechowskiego, albo Tuska lamentującego publicznie nad brakiem miłości u urzędników. Brzmi dobrze, tylko że to nieprawda i nonsens. Mianowicie gdyby biurokracja była bezduszna i nieludzka, to nie byłoby w ogóle problemów z patologicznym stosowaniem prawa. Stronniczość i występność organów władzy państwowej wynikają wyłącznie z ich ludzkiego charakteru i z chęci zaspokajania własnych duchowych potrzeb, do których należą chęć dominacji i pozyskiwania korzyści osobistych! Dopóki głupcy będą dopominać się ludzkiego zachowania u urzędników, zamiast przestrzegania obowiązującego prawa i deklarowanych zasad, nie ma szans na postęp.

17.02.2014 - 17:17 - Smiechu warta porazka

Jak chcesz sobie założyć konto to nie widzę przeszkód.Ale najpierw udowodnij, że spotkała cię krzywda ze strony bezusznego państwa i popieprzonej, nieludzkiej i bezusznej biurokracji.Czyli tak, jak to ma miejsce w przypadku P.Knurowskiego.A potem- pajacuj do woli!

16.02.2014 - 17:36 - smiechu warte

knurowski robi wszystkich w balona
Ciekawe ze nie znacie zyciorysu goscia, tylko na podstawie jego wersji i dajecie kase naciagaczowi, ktory na to nie zasluguje
ja chyba tez załoze sobie strone www i popłacze jaki to jestem pokrzywdzony przez los i podam nr konta
Buchaaaa

e-mail

16.02.2014 - 17:30 - porazka westernu

knurowski naciaga wszystkich naiwniakow na kase
gratuluje głupoty wszystkim, ktorzy jeszcze nie zostali przez niego wycyckani

e-mail

14.02.2014 - 16:07 - dar

Szacun dla Pana Knurowskiego za walke z kurestwem jakie mamy na naszych ziemiach

02.02.2014 - 10:56 - Olbrzym

Te dwa ostatnie punkty zdecydowanie popieram!

02.02.2014 - 10:11 - Partyzant Obiektywizmu

Nowa informacja o systemie jaką uzyskałem ostatnio, domknęła istniejące w mojej wiedzy luki dające nadzieję na możliwość kulturalnego, czyli prawnego rozwiązywania spornych kwestii.

Wiem teraz z całą pewnością, to co większość ludzi podejrzewa intuicyjnie, że takiej możliwości nie ma.

Sądy są całkowicie niezawisłe od prawa i stoją na straży ustanowionego przez siebie bezprawia, co stanowi jądro problemu.

System liczy się wyłącznie z siłą, a ustanowione przez system deklarowane zasady mają znaczenie tylko wtedy, jeżeli służą jemu samemu.

Jestem dalej jak najbardziej za zorganzowaniem protestu na rzecz Pana Knurowskiego, tylko przedmiot tego protestu wymaga wspólnego zastanowienia.

Z uwagi na panujące totalne bezprawie w Polsce, to według mnie protest powinien stracić charakter protestu, a stać się akcją agitacyjną za utworzeniem wspólnego frontu walki o podstawowe prawa materialne, gospodarcze i polityczne.

[1] ... [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] ... [98]


 

 

Archiwum: [1]

admin login