Skomentuj sytuację Pana Knurowskiego AntySpam - ochrona antyspamowa

kliknij tutaj, żeby dodać wpis

27.01.2014 - 10:20 - Partyzant Obiektywizmu

Masz o tyle rację, że system jest co do zasady podobny, ale skala represji jest inna. Określenie Stalinizm odnosi się w szczególności do rodzaju represji i łatwości sprowadzenia jej na siebie. Przeciwnik i tak ostempluje zarówno mnie jak i Ciebie, czy Pana Knurowskiego jako oszołomów, dlatego uważam, że nie należy iść w ślady Macierewicza, który robi z siebie głupa błędnymi tezami, opartymi na infantylnych i błędnych założeniach.
Określając stan obecny uważam, że nie należy przesadzać w krytyce, a jeżeli czytasz moje wpisy, to wiesz, że nie przebieram w słowach. Mając powyższe na uwadze twierdzę, że nie mamy ani stalinizmu, ani hitleryzmu, ani innego totalitaryzmu i zamordyzm jest stosowany w bardzo łagodnej wersji. Mamy kartoflaną, skorumpowaną do fundamentów republikę, która jest na tyle silna i zadufana w sobie, że nie ma być może realnego wewnętrznego zagrożenia, skoro ludzie nie mają bladego pojęcia o otającej ich rzeczywistości. Mamy ukryty system klasowy, mamy system gospodarczy oparty na feudalnych zależnościach, nie mamy ani wolności, ani bezpieczeństwa, ani równości praw, ani stabilnego systemu gospodarczego, żyjemy na przymusowy kredyt zaciągany na nasz rachunek i jsteśmy obowiązani bez naszej zgody do jego spłacania, bo wymyślono nam solidarne państwo. Oczywiście nie mamy własnych przedstawicieli w Sejmie, za to mamy wszędzie zdrajców prawa i naszych interesów. Przy całej skali stosowanej strategicznie obłudy, to my jako społeczeństwo jesteśmy winni, że nie mamy własnych przedstawicieli w Sejmie, ponieważ wolimy upierać się przy tym co nieistotne, jako rzekoma platforma porozumienia i ignorujemy to, co istotne. Jeżeli oszukańcze i szkodliwe pseudowartości Bóg Honor Ojczyzna, zastąpimy pożytecznymi konkretami w rodzaju: Nauka, Uczciwość, Prawo, sytuacja się zmieni na korzyść, ale jak to na pewno czujesz w sercu, siła konserwatyzmu jest taka, jak sprzeciw, który teraz czujesz. Niestety człowiek ma taką prymitywną psychikę, że aby pzyjąć inny światopogląd musi wyzbyć się poczucia własnej wartości. To dlatego każda armia gnoi rekrutów, aby skutecznie narzucić im własny światopogląd.
Homo sapiens ma własne ograniczenia umysłowe i dlatego drogi uczciwej argumentacji czy perswazji są zadziwiająco bezskuteczne. Nie znam polityka, odnoszącego sukcesy, który argumentuje spójnie i logicznie.

27.01.2014 - 7:21 - Olbrzym

Prawisz, Partyzancie, ze nie wrócilismy do stalinizmu?No nie, to co o tym popwrocie napisałem ma znaczenie raczej symboliczne.Ale jeszcze nie rozstrzeliwuje sie lujdiz za poglady, nie wysyła do gułagów, choć pierwsze symptomy już są, ze przypomnę sprawę Antykomora, naigrywającego się z Komoruskiego, przypadkowego prezydenta Polski z nadania służb specjalnych.Ale przypadek Knurowskiego w Wierzchosławicach musi napawać niepokojem: nic ci to nie przypomina, kiedy jakiś człeczyna gest Knurowskiego(podeptanie flagi unijnej jako wyraz jego poglądów)- nazywa chorobą?Tak właśnie robiono z protestującymi za Stalina, a nawet Breżniewa:ma "nielegalne" poglądy, to do "psychuszki" z takim!Jestesmy coraz bliżej takiego rozstrzygania spraw, kwestia Knurowskiego i opinii o nim tego przykładem...

26.01.2014 - 18:21 - Partyzant Obiektywizmu

Wpis Olbrzyma zainteresował mnie poglądami Wincentego Witosa.
W 1945 powołano Witosa na wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Narodowej, jednak ze względu na ciężką chorobę nie podjął się pełnienia tej funkcji. Od sierpnia 1945 Witos był prezesem PSL, a zastępcą był Mikołajczyk, który wszedł później do jednak kolaboracyjnego rządu jedności narodowej. Wszedł tylko dlatego, że na prośbę Stalina uznał wschodnią granicę Polski. Oczywiste jest, że Witos popierał działania MIkołajczyka. Ja nie krytykuję Witosa, tylko twierdzę, że jako wytrawny polityk na 99% Witos popierałby wstąpienie Polski do Unii Europejskiej, aby nie skazać siebie na niebyt polityczny. Dla Polaków wstąpienie do Unii kojarzyło się z możliwością pracy i wyjazdu. Na początku poprzedniej dekady, każdy kto był przeciw Unii był marginalizowany. Skoro zdradziecka KRN nie była dla Witosa wystarczająco bandycka i z uwagi na stytuację zaakceptował on granicę ustaloną między Hitlerem a Stalinem w wyniku rozbioru ziem RP z 1939r, to co tam jakaś UE.
Witos twierdził , że "Walka zawsze wymagała twardości i hartu, zaciętości, wytrwałości i przebiegłości, odwagi i ostrożności."Tępił i zagłuszał w sobie wszystko, co zawadzało i przeszkadzało w marszu do celu.

26.01.2014 - 14:20 - Partyzant Obiektywizmu

Do stalinizmu nie wróciliśmy. System, który mamy nie jest z założenia totalitarny, natomiast stosowana praktyka korzysta wyłącznie z głupoty narodowej, która jest wystarcząjąca, aby zagłuszyć głosy tych rozsądniejszych i sprowadzić wszystkich siłą do poziomu większości. Nie wiem Olbrzymie, skąd wiesz co zrobiłby Witos, zachowujesz się jak Ci, który mówią czego chce Bóg. Witos był zażartym przeciwnikiem Piłsudskiego, więc który z nich chciałby do Unii Europejskiej? Na miejscu Pana Knurowskiego bardziej byłbym skłonny do deptania flagi biało czerwonej, ponieważ nie jest ona flagą narodową, ale symbolem obecnego występnego w każdym calu państwa polskiego, ze skorumpowanymi sędziami, prokuratorami i większością władz. To co widzimy w mediach, jakieś więzienia CIA za 15 mln USD, to tylko nieistotne detale. Ponieważ takie twory jak to "nasze" państwo uwielbiają kryminalizować lub oskarżać o chorobę umysłową nie jestem zwolennikiem palenia flag, natomiast uważam za bardziej celowe pokazanie większości, że jest głupia i ponosi bezpoćrednią winę za to, że daje się oszukiwać i wyzyskiwać. Nie namawiam absolutnie Pana Knurowskiego do takiego zachowania, bo chcąc korzystać również z poparcia głupców, trzeba mówić głupcom że są wspaniali i honorowi, czyli trzeba naśladować polityków.

22.01.2014 - 19:12 - Olbrzym

Co się wydarzyło w Wierzchosławicach w niedziele 19 bm.? Otóż Pan Knurowski, w dramatycznym geście, opierając się na kulach, podeptał publicznie, ku zaskoczeniu obecnych , flage unijną. Zaprotestował tym samym także przeciwko temu, że obecny rząd zupełnie nie przejmuje się dramatyczną sytuacją w polskim rolnictwie.Powiedział głośno (były to uroczystości z okazji 140 rocznicy urodzin Wincentego Witosa), ze Witos nigdy nie zgodziłby się na przystąpienie Polski do Unii Europejskiej, wiedząc, że korzyści z tego są żadne.Ten gest P.Knurowskiego został spostponowany przez niejakiego Włodarczyka, który wezwał ochroniarzy, próbujących P.Knurowskiego wyprowadzić z sali, a obecnym wytłumaczył, że " to jest chory człowiek". W ten sposób w obecnej Polce za chorego, być może psychicznie chorego, uznaje się kogoś tylko dlatego, że ma inne zdanie niż to obowiązujące.Czyż nie wrócilismy do epoki stalinowskiej, do systemu totalitarnego?

20.01.2014 - 21:35 - Polski rolnik

Panie Włodku, proszę napisać co wczoraj tj.19.01.2014 miało miejsce w Wierzchosławicach?

e-mail

05.01.2014 - 16:27 - gosc

Szanowny Panie Knurowski,

wlasnie slychac bylo Pana na antenie, ciesze sie, ze jest Pan w takim razie zdrowy i prawdopodobnie w domu.
Bardzo dobrze Pan mowi, co niektorzy nie chca Pana sluchac, ale to tylko dlatego, ze sami nie zrobili tyle co Pan, choc tego oczywiscie nie przyznaja. Sami zas uwazaja sie za bohaterow, ktorymi tak naprawde nie sa. Za pieniadze nie sztuka jest pokazanie sie i powiedzenie paru slow.

Pozdrawiam serdecznie i zycze zdrowia i wytrwalosci w 2014 , my wszystko widzimy.

Gosc

05.01.2014 - 16:14 - kolega

kamil zapiepsza jak moze za granica prawie 6 lat dorobil sie autka to juz mu ktos zazdrosci

03.01.2014 - 21:11 - Olbrzym

Oczywiście, miałem na myśli "znajomą", a nie "sąsiadkę"

03.01.2014 - 21:07 - Olbrzym

No i wylazło szydło z worka!Ciekaw teraz jestem, czy tak rzekoma"sąsiadka" P.Knurowskiego odezwie się? I co będzie miała do powiedzenia? Swoją drogą, nie brakuje w Iwkowej paskudnych ludzi.Ciekawi mnie, czy w niedziele modlą się w kościele?

[1] ... [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] ... [98]


 

 

Archiwum: [1]

admin login